Millised on kodulehe püsikulud Esindusliku kodulehe valmistamise puhul tasub silmas pidada püsikulusid domeenile ja kodulehe serverile. Tüüpilise kaasaegse kodulehe igakuised kulutused kodulehekülje majutusele ja domeenile on 6-8 eurot. Sellest, kuidas sisuturundust töötab ja miks see tavapärastest reklaamidest viimastel aastatel märksa edukamaltki töötab loe sellest sisuturundust kirjeldavast artiklist Millised on kodulehe püsikulud domeenile ja serverile?

Hästi toimivad

veebilehed ja andmerakendused

Millised on kodulehe tavapärased püsikulud?

Esindusliku kodulehe valmistamise puhul tasub silmas pidada püsikulusid domeenile ja kodulehe serverile. Tüüpilise kaasaegse kodulehe igakuised kulutused kodulehekülje majutusele ja domeenile on 6-8 eurot.

Korraliku ja usaldusväärse kodulehe üheks tunnuseks on unikaalne, ettevõtte või organisatsiooni nimega haakuv isikupärane domeen. Hea domeeninimi on selline, mis on paraja pikkusega, hästi loetav ning jääb külastajatele meelde.

 

Eestis kasutatakse kõige enam .ee ja .eu domeene, vähem on kasutusel .com, .net ja .org domeenid. Tavapärane domeeni registreeringu kehtivusaeg on üks aasta, mõnel juhul on võimalik teha registreeringuid ka pikemaks perioodiks, näiteks kaheks, kolmeks või isegi kümneks aastaks korraga.

Millised on kodulehe püsikulud domeenile ja serverile?

 

Domeenide registreerimise hinnad

Erinevate domeenide andmeid hoitakse erinevates registrites, siis on ka nende hind pisut erinev. Registritasud ja registreerimise teenustasud võivad olla erinevate registripidajate puhul pisut erinevad ja ka aja jooksul väikestes vahemikes kõikuda, kuid erinevatel domeenidel on orienteeruvalt sellised hinnaproportsioonid:

  • .ee domeenil 7-8 eurot
  • .com, .net ja .org 9-10 eurot
  • .eu domeenil 5-6 eurot

Tüüpilised hinnavahemikud on siinkohal toodud 1 aasta pikkuste registreeringute kohta ja käibemaksuga. Väiksematel registritel, nagu näiteks Eesti .ee domeenil on hinnad pisut kõrgemad, rahvusvahelistel mõnevõrra madalamad. Samas, arvutades kulusid kuu baasil, ei ole mõnekümnesendine erinevus ilmselt väga oluline, vaid tähtsam on domeeninimega kaasnev identiteet, prestii¾ ja kasutajatele jääv mainekuvand. Vaata lähemalt erinevate domeenide registreerimise hinnakirja Eesti usaldusväärseima domeenide registripidaja DataZone lehel siin

 

Kodulehe majutus veebiserverisse

Selleks, et koduleht oleks kõigile külastajatele alati kättesaadav, tuleb kodulehekülje failid laadida üles veebiserverisse, mis on pidevalt internetti ühendatud. Kodulehe majutuseks kasutatavad serverid on enda olemuselt võimsad arvutid, milles on kodulehe skriptide ja andmebaaside käitamiseks vajalik operatsioonisüsteem ja  spetsiaaltarkvara. Veebiserverimajutust pakutakse tüüpiliselt teenusepõhisena, sest serveri riistvara ja tarkvara kõrval on olulisteks tööks vajalikeks komponentideks veel ka kiire internetiühendus, serverite töö pidev monitooring, tehniline hooldus ja kasutajatugi.

 

Tüüpiline kodulehe majutuse hind

Kaasaegse kodulehe jaoks vajalike parameetritega serverimajutuse hinnaks on orienteeruvalt 6-7 eurot kuus, vaata näiteks Eesti kvaliteetseima, DataZone serverimajutuse hinnakirja siin, tavapäraselt pakutakse pikema perioodi eest ette makstes pisut odavamat hinda. Kindlasti on hindade võrdlemisel oluline jälgida kas hind sisaldab käibemaksu või mitte. DataZone poolt pakutavad serverilahendused sisaldavad juba kõiki kaasaegse kodulehekülje tööks vajalikku, sealhulgas andmebaasilahendust. Lisaks kodulehe majutusele on samas võimalik teha ka nimelisi e-mailiaadresse ja neid vajadusel veebipõhise konsooli kaudu lugeda.

 

Mida tasuks kindlasti serverimajutuse juures jälgida

Erinevad teenusepakkujad on serverimajutuse hinnakirjad struktureerinud erinevalt, mõni pakub küll odavamat baaspaketti, kuid sellele tuleb lisaks tellida kodulehe tööks vajalikud komponendid, näiteks andmebaasisüsteem, siis võib hind isegi kallimaks kujuneda. Reeglina on serverid, kiire internetiühendus, tarkvara ja tööjõukulud kõigil teenusepakkujatel üsna samad, siis on odavama hinna puhul alati küsimus, mille arvelt on kokku hoitud. Mõned firmad teevad küll aeg-ajalt odavamaid kampaaniahindu, mille puhul võib olla tehtud ka järeleandmisi kvaliteedis ning ohuks on ka odavama hinnaga teenuste jätkusuutlikkus. Enam kui viieteistkümne aastase kogemusega veebilehekülgede valmistamise alal oleme näinud liigagi tihti, kuidas odavamates serverites on tehniline tase, eriti just tarkvaraline pool ja turvalisus oluliselt nõrgem. 

 

Kas domeene saaks kusagilt ka odavamalt?

Eesti domeene kahjuks mitte, sest nende hind tuleneb .ee domeeniregistri halduri Eesti Interneti Sihtasutuse poolt monopoolselt dikteeritud hinnast. Kuna .ee rahvusdomeeni hind on Euroopa ja kogu maailma kalleimate seas, siis huvitab avalikkust loomulikult sihtasutuse kulude struktuur ja töötajate palkade avalikustamine.

 

Miks on Eesti domeenid nii kallid?

Sihtasutus täidab küll rahvusdomeenide registrit hallates sisuliselt riiklikke ülesandeid, kuid reaalne majandustegevus ei ole siiani kahjuks piisavalt läbipaistev. Serverite halduse ja andmebaaside ülesehitusega kursis olevad asjatundjad on toonud esile domeeniregistrit haldava sihtasutuse põhjendamatult kõrgeid kulusid.

 

Domeenireform räsis veebilehti

Registreerimistingimuste radikaalne muutus ja väga järsk hinnatõus puudutas kõige rohkem kultuurisfääris tegutsevaid mittetulunduslikke väljaandeid. Domeenireformi käigus tühistati muuhulgas 12 000 pri.ee ja 38 000 .ee lõpulist domeeni, millega seotud viited ja materjalid muutusid järsku veebikeskkonnas kättesaamatuks. 2010.-2011. aastal Eestis toimunud domeenireformist, registri EENET'ilt EIS'ile üleandmise kronoloogiast ja selle käigus tuliseid kirgi kütnud teemadest (muuhulgas ka järsu hinnatõusu põhjendustest) loe lähemalt Wikipedia artiklist domeenireform.

 

Rahvusvahelised domeenid on odavamad

Rahvusvahelisi domeene, on seevastu võimalik küll mõne rahvusvahelise registripidaja käest euro-pooleteise võrra odavamalt registreerida. Vaata näiteks www.netim.com või www.namecheap.com domeenipakkumisi. Muidugi tuleb hindade võrdlusel silmas pidada, kas need on esitatud käibemaksuga või ilma, kas tegemist on ajutiste kampaaniahindadega ning kuivõrd on antud registripidaja usaldusväärsust võimalik kontrollida. Meie kogemusel ei ole aastase registreeringu juures üheeurone hinnavõit siiski alati keerukamat asjaajamist väärt. Tellides domeeni registreerimise mõne suurema Eesti registreerimisteenuse pakkuja käest on ka täiesti kindel, et tegemist on korralike, jätkusuutlike ettevõtetega.

 

Kas domeeni registreering ja serverimajutus on ainukesed püsikulud

Jah, keskmise suurusega ettevõtte jaoks, mis haldab kodulehe tekste sisuhaldussüsteemi kaudu oma töötajate jõududega ega plaani reklaamikampaaniaid, on domeen ja serverimajutus tõepoolest ainukesed püsikulud.

 

Esindusliku kodulehekülje valmistamine on täiesti kindlasti üheks kuluefektiivsemaks võimaluseks avaldada ettevõtte või organisatsiooni tutvustavat infot, seda paindlikult ja mugavalt hallata. Kaasaegne sisuhaldussüsteemiga kodulehekülg pakub võimalusi tekstide, illustratsioonide ja dokumentide halduseks viisil, mis aitab hoida sisu alati värskena ning seda koos organisatsiooni poolt pakutavate toodete või teenustega kaasajastada.

 

Võimalus tellida lisaks reklaamikampaaniaid ja sisumaterjale

Meie poolt loodud koduleheküljed on hästi otsingumootorite jaoks optimeeritud ja seepärast ilmuvad sisukalt kirjutatud leheküljed otsingutulemustes kõrgetel positsioonidel nähtavale. Mõistagi on võimalus naturaalset otsinguliiklust toetada lisaks reklaamikampaaniatega, mis toovad suurema hulga külastajaid kui see oleks ainult otsingumootorite kaudu võimalik.

 

Veebis on võimalus tellida AdWords reklaame ja bännerreklaame mitmesugustesse suurema loetavusega ajakirjandusväljaannetesse. Veebireklaami puhul on võimalus palju ära teha ka piiratud eelarvega, sest nii AdWords reklaamide puhul kui ka teemaportaalidesse reklaami ostmise puhul on võimalus üsna kontsentreeritult piiritleda, millisele sihtgrupile millises kontekstis reklaame näidatakse.

 

Külastajate jaoks loeb sisu

Kui kodulehekülje tellimisest jääb raha üle, on võimalus lisaks tellida ka sisumaterjalide loomise töid. Professionaalselt kirjutatud ja toimetatud tekstid aitavad kujundada ettevõttest või organisatsioonist paremat muljet. Suurem hulk sisumaterjale annab ka otsingumootorite, näiteks Google jaoks märku sellest, et tegemist on kaalukama, pidevalt uueneva lehega ning seeläbi on võimalus saavutada paremaid positsioone otsingumootorites.

 

Enda tegevusvaldkonnas erinevate teemade kohta artiklite tüüpi tekstide kirjutamine aitab omakorda teha kodulehe leitavaks suurema arvu otsingusõnadega. Võimalus on esitada sisumaterjalide loomiseks nii ühekordne tellimus, kui sõlmida ka kokkulepe artiklite loomiseks pikema perioodi jooksul. Sellest, kuidas sisuturundust töötab ja miks see tavapärastest reklaamidest viimastel aastatel märksa edukamaltki töötab loe sellest sisuturundust kirjeldavast artiklist.

Veebirakendused
Meie poolt loodud kodulehed on mugavad toimetada ja saavad Google käest hea kvaliteediskoori. Hea nähtavus otsingutes aitab sul edustada enda organisatsiooni tulemuslikumalt ja mõistlike püsikuludega.

Lihtsast keerukamateni
Lisaks lihtsatele lehtedele oleme loonud  tootekataloogide ja tellimissüsteemidega e-poode ning ka keerukama andmestikuga kalkulaatoreid, mis teevad dünaamiliste arvutuste tulemused veebis nähtavaks.

Saada meile päring
Veebi tellimise esimeseks sammuks on päringuvormi täitmine, milles saad enda soovitud fookust lühidalt kirjeldada. Selle põhjal küsime täpsustavaid küsimusi ja teeme sulle detailse hinnapakkumise.

Kontaktandmed
Firma nimi: Aara disainibüroo OÜ,
registreerimisnumber. 11477099
IBAN: EE967700771001668194
Klienditoe tööaeg E-R kella 09.00-17.00
Saada enda küsimus:

Veebilehe disain ja CMS

Millised on kodulehe püsikulud

Korraliku ja usaldusväärse kodulehe üheks tunnuseks on unikaalne, ettevõtte või organisatsiooni nimega haakuv isikupärane domeen Hea domeeninimi on selline, mis on paraja pikkusega, hästi loetav ning jääb külastajatele meelde Esindusliku kodulehe valmistamise puhul tasub silmas pidada püsikulusid domeenile ja kodulehe serverile. Tüüpilise kaasaegse kodulehe igakuised kulutused kodulehekülje majutusele ja domeenile on 6-8 eurot.

Millised on kodulehe püsikulud domeenile ja serverile?

www.aara.ee © 2023 Aara disainibüroo OÜ » Sisu ja vormi sünergia