Logo kujundamine, kuidas valmib Tavapäraselt lähtume logo kujundamisel tellija tegevusalast, peamiste sihtgruppide analüüsist ja alustame kõige olulisemate kriteeriumide sõnastamisest, millele disainitav logo peaks vastama. Kui soovid alustada esmalt kodulehe tellimisest ja lasta logo kujundada hiljem, siis tasub ka sellisel juhul seda algselt mainida, et teaksime teha pakkumise, mis sobib nii peamiste tegevuseesmärkide kui ka eelarveliste võimalustega Logo kujundamine, kuidas valmib logo

Hästi toimivad

veebilehed ja andmerakendused

Logo kujundamine, kuidas valmib logo

Tavapäraselt lähtume logo kujundamisel tellija tegevusalast, peamiste sihtgruppide analüüsist ja alustame kõige olulisemate kriteeriumide sõnastamisest, millele disainitav logo peaks vastama.

Logo kujundamine, kuidas valmib logo
Hea logo kujundamine algab ettevõtte tegevusala analüüsist, et välja selgitada peamised teemad.

Juhul kui tellijal on juba idee, millist graafilist kujundit võiks logo disainimisel kasutada, siis selle põhjal on lihtsam leida võimalikud graafilised kujundid, mida tunnusgraafika valmistamisel aluseks võtta. Kujundaja loob esimeses logo disainimise etapis 2-3 ideekavandit, mille põhjal on võimalik valida meeldivaim, millest teha omakorda edasiarendusi vastavalt tellija eelistustele ja kujundajale antud tagasisidele. Loe lisaks ka artiklit "Miks on logodel hea kasutada visuaalset graafilist kujundit?"

 

Logo kujundamine, kuidas valmib logo
Ettevõttele ühtse äratuntava logo kujundamine aitab luua sidusust erinevate teenuste vahel.

Äratuntav ja eristuv

Eriti oluline on äratuntava ja teistest eristuva logo kujundamine juhul kui organisatsioonil on mitu tootegruppi või erinevad teenused, mille järgi kliendid ei pruugi alati seoseid luua. Mitmes erinevas asukohas paiknevad kultuuriasutused saavad luua ühtset indentiteeti kandva tunnusgraafika kujundamisega erinevate filiaalide vahel sidusust ja tõsta logo oskuslikult loodud logoga äratuntavust klientide seas.

 

Logo kujundamine, kuidas valmib logo
Organisatsiooni jaoks õige tonaalsuse, graafiliste elementide kontrasti kujundamine.

Organisatsiooni tunnusgraafika

Suuremate organisatsioonide jaoks ei piisa efektiivseks kommunikatsiooniks ainult logo kujundamisest, vaid vaja läheb suuremat skaalat katvat tööriistakomplekti.

 

Korralikuma eelarvega tunnusgraafika tegemisel saame välja pakkuda terviklikuma firmastiili lahenduse, mis hõlmab muuseas värvipaletti, kirjatüüpide määratlemist erinevateks otstarveteks, ikooniliste logokujundite kasutust, mõjualade mõõtmist graafiliste elementide paigutuseks, suuremat hulka värviversioone, pööratud kontraste, logode kasutust teistes keeltes, sloganeid ja nende kasutust koos logoga.

 

Loe lähemalt visuaalse identiteedi elementide kohta.

 

Tunnusgraafika veebilehele

Aara disainibüroo on klientide seas kõige rohkem tuntud veebirakenduste disaini poolest, kuid lisaks veebidisainile oleme loonud ka päris palju tunnusgraafikat, mis on leidnud kasutust virtuaalväljaannetest ka väljaspool.

 

Päris paljude logode kujundamine on saanud alguse veebidisaini jaoks iseloomulike elementide leidmisest, mis aitavad luua tellijast äratuntavalt eristuva kuvandi ja logod on selle protsessi käigus kasvanud loomulikul moel välja, et anda veebilehe päises ilmekas ja visuaalselt haaratav esmamulje. Mitte kõik odavama eelarvega logod ei pruugi sisaldada graafilist kujundit aga ka isikupäraste fontide kasutamisega põneva suurustevahelduse ja toonidega on võimalik luua ilmekaid logosid.

Logo kujundamine, kuidas valmib logo
Mitte kõik logod ei pruugi ilmtingimata sisaldada graafilist kujundit. Fondikasutusega logo näide.

 

Loe lähemalt lihtsate, väiksema eelarvega logode disainimisest veebikasutuseks.

 

Logo kujundamine, kuidas valmib logo

Silmas tasub pidada, et odavam logo ei pruugi olla halvem. Me oleme kõik kusagilt alustanud, esimeste toimetustega alustaval firmal ei pruugigi olla kohe alguses väga selget fookust, kliendibaasi ega arusaama enda identiteedist. Organisatsiooni arenedes on loomulik, et areneb ka firmakultuur, täienevad tootegrupid või teenused ning kliendisuheteski toimub küpsemine. On täiesti loomulik, et aeg-ajalt on mõistlik brändi kontseptsiooni üle vaadata, täiendada ja ajakohaseks arendada.

 

Seega, alguses lihtsama logo tellimine ja selle näiteks aasta-paari pärast edasiarendamine pakub üllatavalt asjakohaseid lahendusi. Oleme olnud enda klientidele selles osas heaks partneriks, meie juures on algsed vektorgraafikas kujundusfailid hästi hoitud ja neid on võimalik tulevikus sidusas koostöös edasi arendada.

Logo kujundamine, kuidas valmib logo

 

Logokasutusest laiemalt

Tüüpiliselt on organisatsioonidel vaja logo lisaks veebilehel kasutamisele ka muudes kanalites nagu näiteks sotsiaalmeedias, infokataloogides, trükireklaamis, kirjablankettidel või kasvõi visiitkaartidel. Loe lähemalt, kuidas saame abiks olla mitmesuguste logo kasutusjuhtude korral, kui on vaja vektorgraafikas logotöötlusi või trükiettevalmistust.

 

Logo kujundamine, kuidas valmib logo
Eesti Etendusasutuste liidule lõime lisaks logole ja veebilehele ka tunnusgraafikaga kirjablanketi.

Veebidisain

Üheks levinud väärarusaamaks on, et veebidisainerid ei tee logosid. Graafiline disain võib osade tunnusjoonte poolest olla kodulehtede tegemisest pisut erinev, kuid visuaalse identiteedi, äratuntavuse ja ikooniliste graafiliste elementide loomises on ka palju sarnasusi.

 

Meie disainerid on aja jooksul loonud lisaks veebidisainidele ka päris palju firmagraafikat, siis tasub veebilehe tegemist küsides, lisaks märkida, et soovite pakkumist ka logo kujundamiseks.

 

Kui soovid alustada esmalt kodulehe tellimisest ja lasta logo kujundada hiljem, siis tasub ka sellisel juhul seda algselt mainida, et teaksime teha pakkumise, mis sobib nii peamiste tegevuseesmärkide kui ka eelarveliste võimalustega.

Veebirakendused2
Meie poolt loodud kodulehed on mugavad toimetada ja saavad Google käest hea kvaliteediskoori. Hea nähtavus otsingutes aitab sul edustada enda organisatsiooni tulemuslikumalt ja mõistlike püsikuludega.

Lihtsast keerukamateni
Lisaks lihtsatele lehtedele oleme loonud  tootekataloogide ja tellimissüsteemidega e-poode ning ka keerukama andmestikuga kalkulaatoreid, mis teevad dünaamiliste arvutuste tulemused veebis nähtavaks.

Saada meile päring
Veebi tellimise esimeseks sammuks on päringuvormi täitmine, milles saad enda soovitud fookust lühidalt kirjeldada. Selle põhjal küsime täpsustavaid küsimusi ja teeme sulle detailse hinnapakkumise.

Kontaktandmed
Firma nimi: Aara disainibüroo OÜ,
registreerimisnumber. 11477099
IBAN: EE967700771001668194
Klienditoe tööaeg E-R kella 09.00-17.00
Saada enda küsimus:

Veebilehe disain ja CMS

Logo kujundamine, kuidas valmib

Hea logo kujundamine algab ettevõtte tegevusala analüüsist, et välja selgitada peamised teemad Juhul kui tellijal on juba idee, millist graafilist kujundit võiks logo disainimisel kasutada, siis selle põhjal on lihtsam leida võimalikud graafilised kujundid, mida tunnusgraafika valmistamisel aluseks võtta Tavapäraselt lähtume logo kujundamisel tellija tegevusalast, peamiste sihtgruppide analüüsist ja alustame kõige olulisemate kriteeriumide sõnastamisest, millele disainitav logo peaks vastama.

Logo kujundamine, kuidas valmib logo

www.aara.ee © 2024 Aara disainibüroo OÜ » Sisu ja vormi sünergia